Tuesday, May 10, 2011

בגדי צניעות tznius clothes

הלכות צניעות בגדי האשה
halachas pertaining to modesty - dress code for women

Here is the ad I just posted in the local paper, feel free to print and pass around


בס"ד

בנות ישראל היקרות,

ע"פ בקשת יהודיות צדיקות שאינן יודעות בבירור את ההלכות, הנה בקצרה הלכות בגדי נשים המבוססות ע"פ פוסקי הדור (כולל רב וואזנר שליט"א, רב אלישיב, רב עובדיה יוסף, רב ש.ז. אוייערבאך, רב קליין שליט"א וכו):

{הערות ונקודות למחשבה בסוגריים}

^כיסוי הראש: ע"פ הרב, הכיסוי ראש צריכה להיות מטפחת צנועה ולא בולטת לעין, ללא נפיחות וכל מיני קשרים בולטים וכד'. צריכה לכסות כל שערה. (המחמירים יותר מוסיפים שתכסה את הצוואר עד הצווארון לפחות.)

(המתחסדות מכסות כמה שיותר מהצוואר כי זה יכול להכשיל את הרבים)

ע"פ המקלים בנושא של פאה נוכרית, הפאה חייבת להראות כמו פאה ולא כמו שיער אמיתי וחייבת להיות קצרה. (הפאות שנמכרים היום 99% נראות כמו שיער. אברכים, צדיקים ואף חילונים העידו שלא ניתן להבדיל בין נשואות לרווקות)

^חולצה: ע"פ כל הפוסקים: אסור ללבוש חולצות צמודות או מחוייטות.

בדים נצמדים כגון לייקרה וטריקו אסורים (גם מתחת לג'קט, חולצה, אפודה וכו).

אורך: חייבת מינ. 10 ס"מ מתחת המותן, צוואר חייב כיסוי עד מעל העצם.

הבד חייב להיות רחב ואטום שלא יהיה ניכר כלל צורת הגוף.

***שרוול: ע"פ הרב חובה לוודא שבכל מצב המרפק מכוסה לגמרי, גם בהרמת היד (המתחסדות והצדיקות שרוצות לצאת לידי חובה ע"פ כל הדעות, לובשת שרוולים עד כף היד. אמו של ר' קנייבסקי זצ"ל אמרה שזה מזכה לבנים צדיקים).

*שוק באשה ערווה

^החצאית: חייבת להיות מבד עמיד, רחב, שאינו נצמד (גם ברוח). חייבת בכל מצב לכסות את שריר הרגל התחתון. אסור לייקרה, טריקו, ויסקוזה וכד', שנצמדים בהליכה ו/או ברוח.

***ע"פ דעת המקלים באורך, * המינימום זה שהחצאית חייבת לפחות להיות ארוכה מאמצע הרגל התחתון. (הסימן לבדוק זאת, זה למדוד אצבע אמצעית מעל עצם הקרסול)

* זו המינימום למי שקשה לה להתחסד וללבוש עד הקרסול, שכן, ברוח, חצאית שקצרה מהקרסול מתעופפת ומראה את הרגל)

^גרביים: ע"פ כולם חייבות להיות אטומים לפחות 70 דניר ושלא יהיה ניכר הרגל כלל. המחמירים מבקשים צבע שחור.

(גרביים בצבע הרגל, או בגוונים של חום נראה לעין כרגל ומכשיל את הרבים)

Laws of tznius clothes according to the Gedolim

Short but 'to the point' translation:

Head: Lechatchila, best to wear simple, modest tichels.

Wigs: Cannot look like hair. (99% of wigs sold today look like hair and cause men to sin, H"Y) Materials that are clingy are forbidden such as T-shirt cotton, Lycra, etc., the shirt needs to be wide & long enough to cover the elbow at all times (i.e. down to the hand). The skirt should be of stiff material and wide enough always so one cannot see the shape of the legs even in the wind, etc.,. Length: at least not shorter than mid. leg, i.e., you must not see the muscle of the lower leg at any time (measure 1 mid. Finger above ankle bone for safe length minimum).

Be a part of bringing the kedusha back to Am Yisrael!

! חשוב להבין שלבוש צנוע שומר על הבעלים והבנים שלנו ושל כל עם ישראל, ומעבר לזה שזה חיוב מהתורה, זה מראה על האשה שיש לה אהבת עם ישראל כי היא מקפידה לא להכשיל ח"ו את הרבים.

מסר החיזוק השבוע ומודעה זו לע"נ סבי, אליהו מרדכי בן ר' חיים ישראל ז"ל, בנושא פשטות ואהבת אחים, שלוחה 4

בזכות נשים צדקניות...


1 comment:

Anonymous said...

תכבדי את עצמך - וגם הסביבה תכבד אותך יותר!!! איך אני יודעת שהצניעות צריך שיפור? בגלל כשאני הולכת ורואה את כל הפאות המסולסלות, ואת הבגדים הצמודים ביותר, והפרוצים ביותר, כל חלקי הגוף בולטים!! כן אני יכולה להעיד שאני רואה “כל” חלקי הגוף בולטת, מרוב נשי החרדים! אז מה אם הגוף מכוסה.. אבל איפה הצניעות! איפה רבונו של עולם? איפה הלב שלנו? איפה ההרגש שלנו? איפה היראת שמים שלנו? איפה שרה באוהל? איפה הצניעות של יראת ד’? זה מזעזע איך השם יתברך יכול לראות ולסבול את זה ועוד מי דורש מהנשים להתלבש בפריצות?

מי דורש? הנשים תמימות, שטוענות “אני עושה את זה בשביל בעלי” ועל זה ד’ מאוד כועס עכשיו, זה הבושה הכי גדולה לחרדים שהבעל לא שומר את העינים שלו ומסתכל ברחוב בנשים פרוצות, ורוצה שאשתו תתלבש יפה (שהיא התלבש כ-ז-ו-נ-ה כשאר נשי חרדים, עם חצאיות מיני חולצות צמודות...) שמושכת העין של בחורי חמד ואברכים, בושה!!! אלף אלפי פעם!!! אני פשוט מזועזעת שהשם ישמור את כל עם ישראל וכולם יזכו לעשות תשובה שלמה באהבה ובשמחה.

חז"ל אומרים שאלמלא נתנה תורה היינו לומדים צניעות מחתול, תראו איך הם בקושי נראים עושים צרכים, לעומת הכלב ההופכי לו, והם מכסים במדויק. נראה שד' נותן לנו כלי להשפיע, רק ננצל. אנא ד’ בזכות התשובה של הנשים צדקניות, שמהיום ילבשו רק מטפחת, אמור לכל צרותינו די.

אנחנו בדור האחרון שלפני הגאולה- דור בו תנאים לא רצו להיות. ועכשיו המלחמה האחרונה היא המלחמה על קדושת ישראל. היצר הרע משתולל עכשיו, בהבינו שעוד רגע קרב סופו, והוא יודע "אלוקים של ישראל שונא זימה הוא" אז הוא מנסה להגיע לכל סוגי הציבור בישראל וגם לצערנו אצל החרדים..

על כן בנות ישראל קדושות עלינו להתחזק ולהיות בעוז ותעצומות נפש בכדי לקיים והדר בלבושנו ואז יקוים בנו הפסוק ותשחק ליום אחרון. כי בזכות נשים צדקניות יבוא גואל! ובל נטעה יש לנו אחריות גדולה מאוד על שלום עם ישראל וכן זה מתבטא במלבושינו אנחנו לא לבד בעולם. על כל איבר ואיבר שברא ד' באישה ביקש ואמר "בתי היי צנועה" וגם לחרדיות יש מה לשפר, החצאית הקצרה כדאי שתחזור להיות ארוכה, הפאה המתנופפת כדאי שתהיה מתפחת. ובכלל אנחנו חיילים של המלך הבנים שלו ואנו לא חסים על כבוד השכינה הקדושה? בואו נתחזק ונביא יחד את הגואל!!!

אפילו מלכת אנגליה שומרת על צניעות כמו חרדית ויודעת שכבודה של בת מלך פנימה כל שכן כשמדובר במלך העולם ולא בבשר ודם.